• Školský rok 2023/2024

II. oddelenie: Mgr. Jozef Dubovec

• JANUÁR a FEBRUÁR

Mesiac január 2024 bol pre nás o niečo kratší, ako ostatné mesiace, nakoľko sme mali zimné prázdniny. Aj napriek tomu sme spolu zažili veľa zaujímavých spoločných aktivít. Niektorí žiaci si vytvorili tajné denníky. Vyrobili sme si krásnych klaunov na výzdobu na náš karneval. Učili sme sa spoločne tancovať. Učili sme aj praktické aktivity, ako strúhanie pasteliek, upratovanie hier a hračiek, pomáhanie svojim spolužiakom. Nezabúdame ani na spoločné čítanie zaujímavej knihy. Vo februári sme sa pomaly začali venovať jarným témam, keďže vonku to vyzeralo skôr na jar, ako na zimu. Spomenuli sme si na tých, ktorých máme radi, prichystali sme im pekné darčeky. Vyrobili sme symboly jari – snežienky a narcisy, ale aj prvých jarných vtáčikov. Pravidelne tiež chodíme športovať do našej novej telocvične. Už teraz netrpezlivo čakáme na ďalšie spoločne strávené chvíle.

• NOVEMBER a DECEMBER

V mesiaci november sme sa s deťmi v klube venovali skladaniu rozličných výrobkov z papiera. Pri tejto aktivite si zlepšujeme svoju zručnosť a predstavivosť. Boli sme sa spoločne pomodliť za svojich príbuzných zosnulých na miestnom cintoríne. Zúčastnili sme sa slávnostného otvorenia našej novej telocvične. S deťmi pravidelne tancujeme, cvičíme a športujeme. Koncom mesiaca sme sa už tešili a pripravovali na príchod sv. Mikuláša. Začiatkom decembra sme si užili slušnú snehovú nádielku. Sánkovali sme sa, zo snehu sme stavali snehuliakov a rozličné pevnosti. Dostali sme nové športové potreby, ktoré sme ihneď aj vyskúšali. Samozrejme na nás nezabudol ani Ježiško. Doniesol nám skutočne krásne darčeky. No čo viac dodať? Tešíme sa na ďalšie spoločne strávené chvíle v našom školskom klube.

• SEPTEMBER a OKTÓBER

Na začiatku školského roka sme s radosťou zaspomínali na letné zážitky a dobrodružstvá. S nástupom jesene sme vstúpili do pestrého sveta jesenných tém, venovali sme sa zberu ovocia, lesným plodom a farbám padajúcich listov zo stromov. Nezabudli sme ani na zvieratá a ich prípravu na zimné obdobie.

S nástupom jesenného vetra sme vyrazili na neďaleký kopec púšťať pestrofarebných šarnov.

Pravidelne sa venujeme tvorbe orgiami výrobkov, ktorými zdokonaľujeme svoje zručnosti a posilňujeme trpezlivosť. Pamätáme aj zdraviu prospešný pohyb prostredníctvom rôznych loptových hier a tancov.

Občas medzi nás zavítali aj starší žiaci, ktorí navštevovali ŠKD, pričom sa s mladšími žiakmi pekne zahrali a príjemne porozprávali.