• NOVINKY

     • TESTOVANIE AG TESTAMI CEZ VÍKEND 10. 4. 2021 - 11. 4. 2021
      • TESTOVANIE AG TESTAMI CEZ VÍKEND 10. 4. 2021 - 11. 4. 2021

      • V sobotu 10. 4. 2021 sa bude testovať v týchto obciach:

       - v Konskej v KD od 8.00 - 15.00 

       (prestávka od 11.40 - 12.30)

       - v Kunerade v KD od 8.00 - 17.00

       (prestávka 12.00 -13.00)

       Všade sa testuje bez objednania. Bližšie informácie nájdete na web stránke danej obce.                  

        

     • Prevádzka školy po veľkonočných prázdninách
      • Prevádzka školy po veľkonočných prázdninách

      • Školské vyučovanie v materských školách a na prvom stupni základných škôl bude naďalej prebiehať v nezmenenom režime. Znamená to, že vzhľadom na pretrvávajúce obmedzenie mobility, bude prednostne určené pre deti a žiakov zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce. Určuje to rozhodnutie ministra zverejnené 31. marca 2021.

       ZŠ s MŠ Kamenná Poruba pokračuje po veľkonočných prázdninách  vo vzdelávaní v nezmenenom režime.

       Na základe vývoja epidemiologickej situácie sa vzhľadom na opatrenia na obmedzenie mobility budú deti materských škôl a žiaci prvého stupňa základných škôl vzdelávať ako doteraz. Po návrate z veľkonočných prázdnin tak pokračujú v nastavených pravidlách. 

        -  pre deti, ktorých rodičia majú prezenčný výkon práce (zamestnaní rodičia) - čestné vyhlásenie + negatívny test jedného z rodičov.

       I. stupeň ZŠ - pre žiakov 1. - 4. ročníka ktorých rodičia majú prezenčný výkon práce (zamestnaní rodičia) alebo pre deti, ktorým rodičia nedokážu zabezpečiť dištančné vzdelávanie - čestné vyhlásenie + negatívny test jedného z rodičov.

       II. stupeň ZŠ - dištančné vzdelávanie.

       ŠKD a ŠJ pre prihlásené deti a žiakov prezenčného vzdelávania.

      • MAREC - MESIAC KNÍH

      • Tento mesiac sa deti z 1. stupňa na hodinách čítania venovali knihám, mimočítankovému čítaniu, rozprávkovým hádankám a literárnym kvízom. Naučili sa, ako vzniká kniha a rôznymi tvorivými aktivitami si zlepšovali svoje čitateľské a literárne zručnosti a vedomosti. 

      • MAREC - MESIAC KNIHY

      • A. S. Puškin, významný ruský básnik, raz povedal: „Čítanie – najlepšie učenie.“ Naši žiaci to, samozrejme, dobre vedia, preto sa počas marca venovali nielen učeniu, ale aj čítaniu.

       Online hodiny slovenského jazyka v 5. a 6. ročníku boli spríjemnené čítaním knihy Naša mama je bosorka od Gabriely Futovej. Žiaci sa nielen „učili“ čarovať, ale učili sa aj navzájom počúvať a rešpektovať. Okrem toho si žiaci z hodiny odnášali čitateľský zážitok. To, či pri čítaní dávali pozor, overil kahoot kvíz. Zdá sa, že najlepšie sa darilo Paulínke Galovej (5. ročník) a Nicol Ondrejkovej (6. ročník). Výborne, dievčatá!

       Naši „veľkáči“, žiaci 9. ročníka, vytvárali knižné bingo z kníh, ktoré mali doma, mnohé z nich tak museli poriadne utrieť od prachu. Ej, veruže to bola výzva! Napriek tomu sa podarila. Presvedčte sa sami vo fotogalérii.  

       A aby čítanie nebolo len počas marca, naši žiaci vytvorili nástenku plnú kníh, ktorú nájdete tu a ktorou sa môžete kedykoľvek inšpirovať.

       Dočítania! 

      • Dopravná výchova na 1. stupni

      • V stredu 31. 3. deti 1. stupňa absolvovali praktické vyučovanie dopravnej výchovy na školskom dvore. Naučili sa správne chodiť cez priechod pre chodcov, absolvovali jazdu zručnosti na kolobežkách a taktiež absolvovali teoretickú dopravnú výchovu. Dúfame, že ako zodpovedne sa správali na šk. dvore, tak zodpovední budú i ako účastníci cestnej premávky!

      • Testovanie

      • Vo štvrtok 1. 4. 2021 sa bude testovať v obci:

       Malá Čierna od 10:00 - 17:00 ( 13:00 -13:30 prestávka)

       V sobotu 3. 4. 2021 sa bude testovať v týchto obciach:

       Kunerad od 8:00 - 14:00 ( bez prestávky)

       Rajecká Lesná od 8:00 - 17:00 ( 12:00 -13:00 prestávka)

       Kľače od 8:00 - 14:00 ( bez prestávky)

       Bližšie informácie na web stránkach jednotlivých obcí.

        

       MOM Rajec - potrebná registrácia - objednanie na: www.korona.gov.sk

       Veľkonočné sviatky:

       Piatok 2. 4.2021 od 8:00 - 16:00 hod.

       Sobota 3. 4. 2021 od 8:00 - 16:00 hod.

       Nedeľa 4. 4. 2021 voľno / zatvorené

       Pondelok 5. 4. 2021 od 8:00 - 16:00 hod.

        

       Zmena prevádzkových hodín od 6. 4. 2021:

       Pondelok – piatok: 10:00 - 18:00 hod.

       Sobota: 8:00 - 16:00 hod.

       Nedeľa: voľno / zatvorené

      • EMQ 2021

      • Počas predposledného marcového týždňa sme si pripomenuli tzv. Európsky týždeň financií. Je to každoročná iniciatíva, ktorú organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou na podporu finančného vzdelávania v celej Európe. V rámci tohto týždňa sa konajú vo viac ako 30 krajinách stovky aktivít na podporu finančnej gramotnosti. 

       Na Slovensku sa konalo 25. marca 2021 národné kolo Európskeho kvízu o peniazoch (EMQ 2021) organizované Slovenskou bankovou asociáciou v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Zúčastnili sa ho aj žiaci 9. ročníka pod vedením p. uč. Marcinkovej. Prostredníctvom platformy KAHOOT postupne odpovedali na 15 otázok z oblasti finančnej gramotnosti. V rámci konkurencie dosiahli pekné umiestnenia. Za účasť obdržia od organizátorov diplomy. 

       Veľmi pekne ďakujeme deviatakom za reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov vo svete financií.

       Ak sa aj vy chcete otestovať v oblasti financií, môžete tak urobiť prostredníctvom cvičných kvízov na KAHOOT. Odkazy na ne nájdete v prílohe: Cvicne_kvizy.pdf. Prajeme veľa zábavy!

      • Anglická súťaž SPELLING BEE

      • V dňoch 24. - 25. marca 2021 sa pre žiakov 2. stupňa konala anglická súťaž SPELLING BEE. Úlohou žiakov bolo napísať čo najviac anglických slov začínajúcich na stanovené písmená, vyspelovať vybrané anglické slovíčka a doplniť chýbajúce písmená do rôznych slov. Súboj bol naozaj vyrovnaný až do poslednej chvíle. Žiaci preukázali svoju šikovnosť a tvorivosť.

       5. ročník: 1. miesto M. Klučik

       7. ročník: 1. miesto L. Malaťáková

       8. ročník: 1. miesto A. Hodásová, 2. miesto V. Linetová, 3. miesto Š. Manga

       Výhercovia budú po návrate do školy odmenení. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť! Výhercom blahoželáme!   

      • DEŇ VODY NA 1. STUPNI

      • Dňa 22. 3. sme si pripomenuli DEŇ VODY. Celý týždeň sme si vyučovanie spríjemňovali rôznymi tvorivými aktivitami, pri ktorých sme sa učili, aká je voda pre nás a našu planétu dôležitá. Niektorí z nás sa zmenili na malé vodné kvapky, iní si vytvorili vlastný oceán. Ale hlavne sme sa všetci dozvedeli nové veci a zabavili sa. 

      • Testovanie počas víkendu 27. - 28. 03. 2021

      • V sobotu 27. 03. 2021 sa bude testovať v týchto obciach:

       v Stránskom v KD od 8.00 - 13.00 (bez prestávky),

       v Kunerade v KD od 8.00 - 17.00 ( 12.00 -13.00 prestávka),

       v Zbyňove v Hasičskej zbrojnici od 8.00 - 16.00 (12.00 - 12.30 prestávka),

       v Šuji v Školskej budove od 8.00 - 17.00 (12.00 - 13.00 prestávka).

       Bližšie informácie na web stránkach jednotlivých obcí.

      • DEŇ VODY V ŠKD

      • Deň vody sa oslavuje každoročne 22. marca. My v našom ŠKD sme sa k tejto oslave pripojili spolu s p. vychovávateľkou Nemčekovou. Premenili sme sa na kvapky, rozprávali sme sa, maľovali a súťažili. Tiež sme sa rozprávali o šetrení vodou, lebo hoci je obyčajná, je vzácna.

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor

    Phasellrtsce scipitvarius mi. Cum sociistoque pentibus et magnis diarturtots nascetur rimulug maleada odiorbi dio gravida atcurus necuus a lorem. Maecenas tristique ori ac sem. Duis ultrices pharetra gna. Donec accumsan malesuada ornec sit amet eros. Lorem ipsum dolor sit amt consc tetuer aiing elit. Mauris fermentum tum magna. Sed laoreet aliquam leo. Ut te dolor dapbus eget elentu vel cursus eleifend elit. Aenean auctor wrna. Aliqua volutpat. Duis ac turpis. Integer rutrum ante eu lacuest um liberoisl porta vel sceleisque eget malesuada at neque. Vivam nibhus leo vel metus. Nulla facilisi. Aenean nec eros. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et trices posuere cubilia Suspendisse sollicitudin velit sed leo pharetra augue nec augue. Nam elit magnandrerit sit amet tincidunt ac viverra sed nulla.

    Donec porta diam eu massa. Quisque diam lorem interdum vitaedapibus ac scelerisque vitae pede. Donec eget tellus non erat lacinia fermentum. Donec in velit vel ipsum auctor pulvinar. Proin ullamcorper urna et felis. Lorem ipsum dolor sit amet, conse ctetur adipiscing elit. Etiam lacinia feugiat libero, quis sodales metus porta quis. Proin maximus feugiat ipsum id rhoncus. Donec quis dolor eu est sagittis cursus sed eu ex. Suspendisse bibendum dignissim justo. Aliquam vestibulum magna at iaculis eleifend. Sed mattis ligula et sem egestas rutrum. Vestibulum vel ante nec erat fermentum varius. Curabitur tempus commodo velit, non commodo libero aliquam eu. Suspendisse hendrerit, urna ut convallis auctor, nunc arcu fermentum urna, eleifend vestibulum mauris nunc sit amet velit. Fusce quis massa non nibh pharetra commodo eu vel tortor. Pellentesque dui turpis, ornare at condimentum sit amet, interdum eget turpis. Praesent vitae ipsum maximus, tempus mauris ac, viverra enim. Nullam lorem lectus, venenatis sed porttitor at, cursus quis tellus. 

    • Nadpis

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

   • Zvonenie

    Pondelok 12. 4. 2021
   •                      

     

    Viac info v priloženom plagáte: 

    2_percenta.pdf

    alebo po kliknutí tu.

     

     

   •  

     

    ŠTUDENTSKÝ ČASOPIS

    Žiaci našej školy sa venujú aj písaniu článkov na rôzne témy. Jednotlivé príspevky si môžete pozrieť tu.