• O ŠKOLE

• HODNOTY ŠKOLY

• Poslanie školy

Poslaním našej školy je poskytnúť  kvalitné podmienky na rozvoj vedomostí a zručností každého žiaka s ohľadom na jeho intelektuálne, povahové a fyzické možnosti, pripraviť žiaka na úspešné pokračovanie v štúdiu na strednej škole, vychovať  zdravo sebavedomých, slušných ľudí, ktorí si stoja za svojimi názormi a rešpektujú názory iných. Škola je vstupnou bránou do života.

Hodnoty školy

Sloboda človeka

Sloboda, demokracia a dôstojnosť každého človeka a rešpektovanie dohodnutých pravidiel sú

predpokladom pre úspech našej školy.

Empatia a úcta k druhým

Len človek, ktorý si váži iných, môže si vážiť sám seba.

Rešpektujeme vzájomné práva a chápeme problémy ostatných ľudí našej školy.

Netolerujeme cynizmus a výsmech.

Rešpektovanie pravidiel

Dodržiavanie dohodnutých pravidiel je znakom vyspelej kultúry školy.

Rešpektovanie dohodnutých pravidiel je predpokladom pre úspech našej školy.

Spolupráca

Spolupráca ľudí vedie k dosiahnutiu spoločného cieľa.

Tímová práca a vzájomná komunikácia sú predpokladom úspešnosti našej školy.

Ctíme si a podporujeme silné individuality, no odsudzujeme egoizmus.

Úcta k úspešným a radosť z úspechu

Každý človek je jedinečná bytosť schopná pozitívneho vývoja a môže byť v niečom lepší ako iní.

V našej škole každý žiak môže zažiť pocit úspechu.

Závisť k nám nepatrí. Aj drobný úspech je úspech.

Sebapoznávanie

Schopnosť sebareflexie (sebahodnotenia) umožňuje ďalší rozvoj každého z nás,

uvedomenie si chyby môže byť krokom vpred.

Najväčším nebezpečím pre človeka je presvedčenie o svojej neomylnosti.