• Biblická olympiáda 2024

• 21.3.2024 sa naše dievčatá ( Ema Blunárová 7.B, Katarína Čerňanská 7.A, Rebeka Kardošová 8.A) zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády.

Tento rok si viac posvietili na knihy: Genezis, Daniel, ev. podľa Jána a Žalm 27.

Umiestnili sme sa na 5.mieste (zo 6tich :)), vyhrali sme krásne ceny, spoznali nových ľudí a najmä prehĺbili sme sa vo vzťahu k Ježišovi v Božom Slove.

• Pôstny kaligram

• Kaligram - je obraz utvorený pomocou slov - textu.

Žiaci 6.A sa pokúsili takýmto obrazom vyjadriť podstatu pôstu.

• Komix o stvorení sveta

• Stvorenie človeka a jeho prvý pád sme si v 6.A priblížili cez tvorbu komixu. Základné časti, ktoré mal komix obsahovať boli: 1. pred prvým hriechom, 2. počas prvého hriechu, 3. po prvom hriechu. Niektoré práce žiakov boli naozaj krásne..

• Aktívna modlitba misijného ruženca   10/2023

• V októbri sme sa s viacerými triedami modlili ruženec za misie - preto je farebný - každá farba patrí inému kontinentu. Ruženec sme nemali v rukách, ale netradične, jednotlivé "korálky" sme ukladali do tvaru ruženca na zem. A počas celého týždňa sme sa jednotlivé dni modlili za ľudí na rôznych kontinentoch.

• eKniha Žalm 51 podľa 7.A

• V 7.A sme na základe príbehu kráľa Dávida, ktorý napriek tomu, že urobil veľmi zlú vec, tak nezanevrel na Boha, ale prosil ho o odpustenie, vytvorili eKnihu. Sami žiaci potvrdili, že aj oni niekedy robia zlé rozhodnutia, ale vedia, že môžu ísť za Bohom, ktorý im odpustí a neopustí. Kráľ Dávid svoje vyznanie Bohu vyspieval v nádhernom Žalme 51. Žiaci sa pokúsili vytvoriť svoj Žalm 51, svoju ľútosť a prosbu o odpustenie. Do eKnihy môžete nahliadnuť a dokonca sa aj započúvať (keď kliknete na reproduktor alebo na ikonku read me) na tomto linku: Žalm 51 podľa 7.A

Nie je k dispozícii žiadny popis.

• Aktivita - 7.A - Obraz srdca v Biblii

• Slovo srdce je v Biblii napísané veľakrát. Siedmaci zložili z tých najkrajších citátov z Božieho slova krásny obraz. Veď posúďte samy :)

• BESEDA - s manželmi Baránkovcami - 8.A

• V decembri navštívili triedu 8.A manželia Baránkovci z Konskej, ktorý sa dlhoročne venujú práve výchove k manželstvu a rodičovstvu. Žiakom a žiačkam na svojom životnom príbehu ukázali to ako má vyzerať vzťah chlapca dievčaťa, manžela a manželky, kde má Boh miesto v ich živote a odpovedali na mnohé otázky, ktoré im žiaci napísali, a ktoré by sa možno neopýtali ani svojich rodičov.

• Aktivita - 6.A, 6.B - Kocka stvorenia

• Učili sme sa, že Boh stvoril deň za 6 dní a siedmy odpočíval. Keďže okrem náboženstva máme spolu aj matematiku, spojili sme oba predmety a vyrobili sme KOCKU STVORENIA. Na každú stenu, keďže ich je 6, sme nakreslili, čo v daný deň Boh stvoril. Zapotili sme sa kým sme narysovali plán kocky, no potom sme si užili maľovanie svetla, tmy, vody, oblohy, mesiaca a hviezd, pevniny, rastlinstva, živočíchov i človeka. A "siedmy deň " sme odpočívali...

• Aktivita 7. A - DESATORO ako MOBIL

• To, že dnešná generácia vyrastá s mobilom v ruke, je každému jasné.

Preto sme si na hodine v 7.A urobili pomôcky ako si zapamätať desať božích prikázaní - MOBIL DESATORA.

Pri telefonovaní používame 10 čísel, toľko isto je aj prikázaní, ktoré nám májú pomáhať v živote na ceste k svätosti :)

• "Dušičky"

• 2. novembra si viac ako inokedy spomíname na našich zosnulých. Spoločne sme sa s viacerými triedami počas hodín náboženstve pomodlili za duše zomrelých na našom porubskom cintoríne.

• Sladká pomoc

• 20. októbra sme si pripomenuli svetový deň chudoby a v predstihu aj misijnú nedeľu práve tým, že deti kúpou sladkej čokoládky podporili finančne iné deti v Afrike. Predalo sa 250 ks čokoládok. Výťažok sa posiela Pápežskému misijnému dielu na Slovensku, ktoré kampaň Sladká pomoc organizuje.

• Milión detí sa modlí ruženec

• 18. 10. 2022 sme sa pridali k celosvetovej výzve Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete. Cez školský rozhlas sa žiaci deviateho ročníka predmodlievali ruženec, ostatní sa pridali k modlitbe v triedach. Na celom svete sa registrovalo 860 570 detí, z toho na Slovensku 194 403 detí.