• Vítame vás!

"Aj malé stvorenia dokážu veľké veci."

V peknom a priateľskom prostredí v obklopení hôr poskytujeme predprimárnu výchovu a vzdelávanie spravidla deťom od 3-6 rokov, povinné predprimárne vzdelávanie a pokračovanie v povinnom predprimárnom vzdelávaní.

Zameriavame sa na rozvíjanie zdravého životného štýlu, jazykovú výchovu a rozvoj pohybových kompetencií dieťaťa. Uplatňujeme zážitkové vzdelávanie, výskumnícke aktivity, podporujeme kreativitu a samostatnosť dieťaťa. Hra je u nás najdôležitejším prostriedkom pri výchove a vzdelávaní. Spokojné a šťastné dieťa je náš hlavný cieľ. Rodina je našim najdôležitejším partnerom.

CHARAKTERISTIKA MATERSKEJ ŠKOLY

Materská škola má 4 triedy, ktoré navštevuje 90 detí vo veku od 3 do 6 rokov.  Kolektív tvorí 8 erudovaných predškolských pedagógov a 2 zamestnanci zabezpečujúci prevádzku MŠ. So skúsenosťou svojej viacročnej pedagogickej praxe vštepujú deťom základné hodnoty a informácie z nášho ľudského života, starajú sa o ich telesný rozvoj, osobnú spokojnosť a pohodu, rozvíjajú ich reč a to všetko v prostredí im najbližšom, v kolektíve rovesníkov. Učia ich samostatnosti a rozvíjajú ich danosti nielen v základnom edukačnom procese, ale aj nad jeho rámec, formou mimoškolskej činnosti.

Ktosi múdry raz povedal, že si nepamätá, aké drahé hračky dostával, ale vie si presne vybaviť tváre ľudí, ktorí ho ako dieťa mali radi a svoju lásku mu denne v tých najprirodzenejších formách prejavovali. Celé naše snaženie vedie k tomu, aby si tieto deti odniesli do svojho „dospeláckeho“ života aj kus lásky z predškolského prostredia.