• BIBLICKÁ OLYMPIÁDA

Školský rok 2020/21

Po úspešnom zvládnutí školského kola Biblickej olympiády, sa trojčlenné družstvo: D. Baránek - 9.A, A. Galová - 8.A, M. Manga - 8.B, zúčastnilo dekanátneho kola online Biblickej olympiády. Ako družstvo skončili na treťom mieste zo štyroch. Ako jednotlivec bola úspešnou riešiteľkou Alžbeta Galová z 8.A.

Školský rok 2018/19

Traja žiaci našej školy - Galová Alžbeta, Baránek Damián a Blunár Martin sa dňa 20. 03. 2019 zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády, ktoré sa konalo v Rajci. Podujatie sme začali sv. omšou, po ktorej sme sa presunuli do Pastoračného centra. Tam nás čakalo 5 zaujímavých úloh, ktoré boli vybrané z 3 kníh sv. Písma. Úlohy boli naozaj náročné, ale zábavné. Počas súťaže sa o nás vzorne starali. Dostali sme výborné koláčiky a čaj. Po skončení sme išli spoločne na výborný obedík. Prežili sme naozaj príjemné a poučné dopoludnie.

Školský rok 2017/18

Aj tento školský rok sa žiaci našej školy zapojili do biblickej olympiády. 30. 01. 2018 sa uskutočnilo školské kolo, ktorého sa zúčastnilo 9 žiakov. Štyria najlepší žiaci Ondrej Sandanus, Dominika Janošíková, Martin Blunár a Alžbeta Štaffenová postúpili do dekanátneho kola, ktoré sa konalo 22. marca 2018 v Rajci. Olympiáda overila vedomosti žiakov z dvoch kníh Svätého Písma, z knihy Genezis a z evanjelia podľa Marka. Súťaž bola skutočne náročná, ale zábavná a poučná. Veríme, že budúci rok sa jej znovu zúčastníme.

Školský rok 2016/17

DEKANÁTNE  KOLO

V utorok 21.03. sa naše trojčlenné družstvo (D. Janošíková, I. Kavecká, O. Sandanus) spolu s p. uč. Kašubovou zúčastnilo dekanátneho kola Biblickej olympiády. Konalo sa v Pastoračnom centre v Rajci, začalo sa svätou omšou v Kostole sv. Ladislava. Po šiestich náročných kolách sa naši žiaci umiestnili na 7. mieste.

Ďakujeme za účasť a veríme, že žiaci budú v čítaní Svätého písma pokračovať aj naďalej.

ŠKOLSKÉ  KOLO

V januári sa konalo školské kolo Biblickej olympiády, ktoré zorganizovala Mgr. Jarmila Kašubová. Do súťaže sa zapojilo 15 žiakov z ročníkov 5. - 9. Žiaci preukázali pekné vedomosti z knihy Genesis a z Listu Rimanom. Svoje poznatky z čítania Svätého písma budú môcť výhercovia zúžitkovať v dekanátnom kole v Rajci, ktoré sa uskutoční v marci. Držíme im palce a veríme, že v silnej konkurencii obstoja a bude sa im dariť.

1. miesto Ivana Kavecká 8. ročník
          2. miesto  Dominika Janošíková 7. ročník
          3. miesto Sára Hodásová 8. ročník
            Ondrej Sandanus 8. ročník

Školský rok 2015/16

DEKANÁTNE  KOLO

Dňa 10.03.2016 sa trojčlenné družstvo v zložení Martin Blunár z 5.r., Terézia Kavecká z 8.B, Anna Račková z 8.A zúčastnilo s Mgr. Jarmilou KAŠUBOVOU dekanátneho kola Biblickej olympiády v Rajci. V konkurencii škôl z Rajeckého dekanátu napokon skončilo na peknom treťom mieste. Blahoželáme a veríme, že budete v čítaní Svätého písma pokračovať aj v budúcnosti.

ŠKOLSKÉ KOLO

Biblickú olympiádu, ktorá sa konala 20. januára 2016, zorganizoval Mgr. Jozef DUBOVEC. Zúčastnilo sa jej 10 žiakov našej školy. Plný počet bodov, ktorý žiaci mohli získať bolo v A skupine 51 a v B skupine 52 bodov. Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme. Tu vám ponúkame výsledky:

1. miesto Anna RAČKOVÁ 27 b  8. A
          2. miesto Martin BLUNÁR 23 b  5. roč.
          3. miesto Terézia KAVECKÁ 23 b  8. B

Umiestnenie všetkých zúčastnených žiakov: Biblicka_olympiada_2016.doc

Školský rok 2014/15

DEKANÁTNE  KOLO

Dňa 13.03.2015 sa v Rajci konalo dekanátne kolo Biblickej olympiády. Naše trojčlenné družstvo - v zložení Matúš MRUZEK, Sára HODÁSOVÁ a Tomáš KASMAN - uspelo a darilo sa mu hneď v prvom kole. Po náročných piatich kolách sa napokon umiestnilo na krásnom 3. mieste. Gratulujeme žiakom za výbornú reprezentáciu školy a veríme, že všetkých čítanie Svätého písma obohatilo a budú v ňom pokračovať aj naďalej!

ŠKOLSKÉ KOLO

13. 01. 2015 zorganizovala Mgr. Jarmila KAŠUBOVÁ  školské kolo Biblickej olympiády. Zúčastnilo sa ho 15 žiakov z 5. – 9. ročníka. Úlohou žiakov bolo naštudovať si Skutky apoštolov. Na školskej olympiáde dopĺňali biblické citáty, odpovedali na otázky, krúžkovali správne odpovede v teste.

Najlepší štyria vytvoria družstvo, ktoré bude reprezentovať našu školu v dekanátnom kole, ktoré sa uskutoční v Rajci v mesiaci marec 2015.

1.     miesto: Matúš Mruzek          9. r.

2.     miesto: Sára Hodásová         6. r.

3.     miesto: Tomáš Kasman        6. r.

Anna Račková         7. A